Pastamı kaç gün öncesinden yapmalıyım?

pastamı kaç gün öncesinden yapmalıyım
pastamı kaç gün öncesinden yapmalıyım

Pastamı kaç gün öncesinden yapmalıyım?

Bu özellikle çok siparişimiz olduğunda karşılaştığımız bir soru. Pastalar birleştirildikten sonra yapılan raf ömrü çalışmaları müşteride geçecek süre de dahil 3-4 gün civarında. Bu süre çalışma hijyenine  ve pasta içeriğindeki malzemelerin de uygunluğuna bağlı olarak değişmekte . Burada raf ömrünü etkileyen kısıt pastanın en kolay bozulabilecek parçası krema. Dolayısı ile kekini birkaç gün önceden yaptığımız bir pastayı krema ile birleştirdikten sonra 2 gün içerisinde müşterimize teslim edersek müşteride de bir tüketim süresi payı bırakmış oluruz. Bu sürede tabi pastanın buzdolabında beklemesi gerekir.

Son bir parantez de dondurulmuş gıdalarla ilgili açalım. Kek olsun kullandığımız meyveler olsun dondurduğumuz hiçbir içeriği açıldıktan sonra 2. bir kez dondurmamız gerekiyor

Ambalajını açtığım kremanın kalanını dondurabilir miyim?

Eğer kremadan ganaj yapacaksanız evet rahatlıkla dondurabilirsiniz. Ancak dondurduktan sonra yağlı kısım ayrılabileceğinden kullanmadan önce homojen olacak şekilde karıştırmaya ve tekrar dondurmamaya özen gösterin.

 

sevgiler

CakeTrend.com üyesi Miray Şenol / @poffudukcakes

Gıda standartları ve güvenliği eğitmeni

Etiketler:
Kategoriler: Püf Noktaları

Yorum yok, ilk yorum bırakan siz olmak ister misiniz!

Bir cevap yazın

Note: web sitesindeki yorumlar bu web portalının görüşlerini değil yazarların kendi görüşlerini yansıtır. Sizlerden hakaret vb. yorum ve içeriklerden kaçınmanızı rica ediyoruz. Bu tip durumlarda, herhangi bir açıklama yapmadan yorumunuzu silme hakkımız saklıdır.

E-posta adresinizi kimse ile paylaşmayacağız. Gerekli alanlar *

*
*


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/caketren/public_html/wp-content/themes/SocialChef/sidebar-right.php on line 1