Mengen Aşçılar Festivali’nde Taşfed Milli Takım Workshopları Harikaydı

03-04 Eylül tarihlerinde Bolu’nun Mengen ilçesinde bu yıl 31. incisi gerçekleşen Mengen Aşcılar Festivali yapıldı. Cake Trend olarak biz de oradaydık 🙂 Üyesi olduğum Gastronomi Turizmi Derneği ile birlikte Türkiye Aşçılar Federasyonu Taşfed’in davetlisi olarak katıldığım organizasyonda  56 ilden  yöresel yemekler vardı.  Atatürk’ün 100. yıl doğum gününe denk gelen 1981 yılında 1. incisi gerçekleşen festival için 31 yıl boyunca gerçekten uzun soluklu çok emek ve gayret isteyen bir süreç yaşanmış. Mengen Belediye Başkanı Tarhan Bulut’la RestoranKuruyorum için yaptığım söyleşide detayları ile anlattım.

img_3404img_3410 img_3411 img_3412 img_3413 img_3414 img_3415 img_3416 img_3418 img_3419

Festivalde kara lahana dolmasından domates tatlısına, testi kebabına kadar pek çok lezzeti bir arada yaşadık. Ot çeşitlerinden, et yemeklerine kadar zengin bir mozaik vardı. Mengen Belediyesi ile Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu, Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği, Mengen Aşçılar Federasyonu ve Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından gerçekleştirilen festivalin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, ilçe girişine konulan ve 15,5 metre yüksekliğiyle dünyanın en büyük aşçı heykeli olma özelliğini taşıyan “Ustalara ve Mesleğe Saygı Anıtı”nın açılışı da yapıldı.

1

Ayrıca sanatsal kategoride üyelerimizden ve Taşfed Milli Takım üyelerinden @nilivanilli (Nilay Bektaş Mağaralı) , Hüriye Yetiş, Ece Mira Akyıldız, Hasan Kale, Barış Dırbalı, ve Türkiye Aşcılar Milli Takım Direktörü Erdem Dırbalı ‘nın workshopları vardı.

Nilay Bektaş Mağaralı workshoptaşfed mengen workshop

Gastronomi Derneği Başkanımız Gürkan Boztepe, Başkan Yardımcımız Koraltan Saygın, Genel Sekreterimiz Alp Şehsuvar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Metin ve Özlem Çelik ailesi, Hotel Restoran Magazin Dergisi yazı işleri müdürü Hatice Ünal Bilen ve genç gazetesi arkadaşımız İrem Akpınar ile beraber katıldığımız organizasyonda iki gün boyunca çok eğlendik 🙂

14242329_10210399289322131_8425933659007250663_o

Bu kalabalık organizasyonla ilgili gerçekleştirdiğimiz çekimleri Yemek Fotoğrafcısı Uba Foto Ümit Başer Alkaç gerçekleştirdi.

Ben de tabi boş durmayıp Milli Takım şeflerimizle kahvemi içip sohbete daldım. 🙂 Fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedim.

taşfed milli takımimg_3408img_3401

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu tür organizasyonların gelişerek artması dileklerimle..

Nalan Tarım Oğlakçıoğlu

 

 

 

Mengen Aşcılar Festivali Taşfed

 

Kategoriler: Cake Trend Blog

Yorum yok, ilk yorum bırakan siz olmak ister misiniz!

Bir cevap yazın

Note: web sitesindeki yorumlar bu web portalının görüşlerini değil yazarların kendi görüşlerini yansıtır. Sizlerden hakaret vb. yorum ve içeriklerden kaçınmanızı rica ediyoruz. Bu tip durumlarda, herhangi bir açıklama yapmadan yorumunuzu silme hakkımız saklıdır.

E-posta adresinizi kimse ile paylaşmayacağız. Gerekli alanlar *

*
*


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/caketren/public_html/wp-content/themes/SocialChef/sidebar-right.php on line 1