Chocolate Show Turkey’de Pastacılarla Buluştuk.

 24 – 26 Mart tarihlerinde Harbiye Askesi Müzesi’nde gerçekleşen Chocolate Show Turkey’de butik pastacılarla buluştuk, güldük, eğlendik hatta demo bile yaptık 🙂

Cake Trend üyelerinden @pastacipanda Özlem Demirtuğolu ile yüz modelleme, @2cute2biteme Özge Bozkurt ile Minyatür Tatlı Tabağı ve yemek bloggerı @zubeydesaracoglu ile vintage kurabiyeler yaptık.

En önemlisi henüz tanışamadığımız yeni üyelerimizle tanıştık, beni en mutlu eden şey işin bu tarafı aslında.. Standımıza gelip kendini tanıtan, pastacı veya pastacılığa gönül vermiş amatör, profesyonel tüm pastacı dostlara, ve firmalara sevgilerimle.. Biz büyük bir aileyiz.

Başka neler vardı ?

İstanbullular, Çikolata, Pasta ve Şekerleme Festivali’nde Tatlıya Doydu diyebiliriz.. 🙂

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Chocolate Show Turkey” tatlı severler tarafından yoğun ilgi gördü. 3 gün boyunca devam eden Festival 7’den 70’e herkese keyifli anlar yaşattı. Çikolata şelaleleri, tamamı eşsiz ve özel tarifler ile hazırlanmış el yapımı butik çikolatalar, üç boyutlu pastalar, şekerlemeler, şekerler, lokumlar, kekler, tartoletler tatlı severlerle buluştu.

27 Mart 2017 İstanbul. Çikolata barları, kekler, pastalar, dondurmalar, heykeller, rengârenk şekerlemeler ve daha fazlasının sergilendiği “Chocolate Show Turkey” de sunulan ürünler arasında; çikolata şelaleleri, eşsiz ve özel tarifler ile hazırlanmış el yapımı butik çikolatalar, üç boyutlu pastalar, şekerlemeler, lokumlar, kekler ve tartoletler yer aldı. Harbiye Askeri Müze AFP Salonlarında, 24 – 26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Festivali, 5 bin 253 kişi ziyaret etti.

Ünlü Şefler Hünerlerini Sergiledi

Türkiye’nin çikolata ve pasta alanında kendini kanıtlamış ünlü şefleri, en iyi tariflerini ve pasta sırlarını 3 gün boyunca ziyaretçilerle paylaştı. A.B.D. başkanı Donald Trump’ın çikolatadan büst heykel çalışması ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Ayrıca TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) Milli Takım Şefi Erdal Elveren ve Portakal Ağacı bloggerı Hatice Özdemir, düzenlenen workshoplarda çikolata modelleme bilgilerini, farklı tariflerini ve pasta yapımı püf noktalarını anlattı.

Festivalde; Çikolata Ustası Ahmet Çakır, Kralların Pastacısı Kemal Özcan ve World Chocolate Master Türkiye 1’ncisi Serdar Çakır “Chocolate Show Turkey”de sevenleri ile buluştu.

7’den 70’e Herkes “Chocolate Show Turkey”i Ziyaret Etti

Okul çağındaki gençler ve aileleriyle gelen çocukların akın ettiği “Çikolata, Pasta, Şekerleme Festivali”, özellikle 04-12 yaş aralığında olan çocuklara; çikolata atölyesinde çikolata yapımı, kek ve şeker hamuru süsleme workshoplarında eğlenceli eğitimlerin verildiği Kids Club’larda eğlenceli vakitler yaşattı.

FİO organizasyon ve tanıtım tarafından organize edilen “Chocolate Show Turkey”de; çikolata, şekerleme, pasta, pasta evleri ve atölyeleri, çikolata üreticileri, butik çikolata dükkanları ve pastanelerin birbirinden lezzetli ürünleri sergilendi.

Kategoriler: Cake Trend Blog

Yorum yok, ilk yorum bırakan siz olmak ister misiniz!

Bir cevap yazın

Note: web sitesindeki yorumlar bu web portalının görüşlerini değil yazarların kendi görüşlerini yansıtır. Sizlerden hakaret vb. yorum ve içeriklerden kaçınmanızı rica ediyoruz. Bu tip durumlarda, herhangi bir açıklama yapmadan yorumunuzu silme hakkımız saklıdır.

E-posta adresinizi kimse ile paylaşmayacağız. Gerekli alanlar *

*
*


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/caketren/public_html/wp-content/themes/SocialChef/sidebar-right.php on line 1